Програму "Доступні ліки" розширили десятками препаратів: Додано 62 лікарських засоби

фото з відкритих джерел

Нові лікарські засоби для лікування нецукрового діабету - всі безоплатні; для лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії, з них повністю безоплатні - 18

Програма "Доступні ліки" з 1 жовтня розширена препаратами для лікування нецукрового діабету, епілепсії, розладів психіки та поведінки. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на Національну службу здоров’я.

Зазначається, що до програми реімбурсації додано 62 нові лікарські засоби: для лікування нецукрового діабету - всі безоплатні; для лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії, з них повністю безоплатні - 18.

У НСЗУ додали, що отримати ці препарати за програмою “Доступні ліки” можна за електронним рецептом, обравши аптеку в будь-якому регіоні, котра має договір із НСЗУ за відповідним напрямом реімбурсації.

Наголошується, що ліки за електронним рецептом можна отримати по всій країні: у понад 5 тис. аптеках і аптечних пунктів - пацієнтам із нецукровим діабетом; більш як 4,9 тис. - пацієнтам із розладами психіки і поведінки, епілепсією.

Перелік аптек можна знайти на дашборді Національної служби здоров'я.

Варто зазначити, що програмою "Доступні ліки" користуються понад 3 мільйони пацієнтів. З початку року НСЗУ відшкодувала аптекам майже 592 млн грн.

Новини за темою: Доступні ліки: У МОЗ оновили реєстр медпрепаратів, вартість яких відшкодовується з бюджету

Нагадаємо, нещодавно Міністерство охорони здоров'я спростувало інформацію проте, що через програму "Доступні ліки" реалізують лише найдешевші препарати вітчизняного виробництва.