Повторне інфікування коронавірусом може бути набагато важчим, аніж перше, – головний санітарний лікар

Віктор Ляшко Новое время

Віктор Ляшко зазначив, що є дослідження, які показують – чим більшу дозу вірусу отримала людина, тим тяжче захворювання

В Україні фіксують повторне інфікування коронавірусом, й інколи випадки повторного інфікування бувають набагато тяжчі, ніж перший випадок хвороби.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Головний санітарний лікар повідомив, що зараз фіксуються повторні випадки інфікування коронавірусом.

"Інколи випадки повторного інфікування бувають набагато тяжчі, ніж перший випадок хвороби", – сказав він.

Новини за темою: Головний санітарний лікар назвав, для яких категорій українців коронавірус становить найбільшу небезпеку

Віктор Ляшко продовжив: "Є дослідження, які показують – чим довше ми були у контакті з хворим на коронавірусну хворобу, тобто отримали більшу інфікуючу дозу вірусу, тим тяжче захворювання".

Головний санітарний лікар додав, що вакцинація від туберкульозу не захищає від інфікування коронавірусом COVID-19. Також він наголосив, що незалежно від групи крові, захищатися від коронавірусу потрібно всім, адже на сьогодні немає доказової бази щодо того, що люди з певною групою крові більше або менше інфікуються COVID-19.

Новини за темою: Антибіотики і часник проти коронавірусу: Головний санітарний лікар України розвінчав популярні міфи

Нагадаємо, станом на ранок 30 грудня в Україні зафіксовано 1 045 348 випадків коронавірусу COVID-19, за минулу добу захворіли 7986 осіб. Напередодні захворіли 272 дитини та 453 медпрацівники, 243 особи померли, до лікарень доправили 2925 осіб.

Як повідомляли, експерт Всесвітньої організації охорони здоров'я, професор Девід Хейман вважає, що коронавірусна інфекція стане ендемічною хворобою.