Постковідний синдром: У МОЗ розповіли, як відновитися після перенесеного коронавірусу

Постковідний синдром може спостерігатися у пацієнта, який перехворів на COVID-19, ще 5 або 12 тижнів, а в деяких випадках і довше

Фото з відкритих джерел

Багато людей, які перехворіли на коронавірус, стикаються з постковідним синдромом - симптомами, які ще певний час не проходять після одужання. Такі ознаки хвороби неможливо пояснити ніяким діагнозом. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Постковідний синдром або тривалий ковід може спостерігатися у пацієнта, який перехворів на COVID-19, ще 5 або 12 тижнів, а в деяких випадках і довше. Британські дослідження вказують, що у кожної п'ятої людини з позитивним тестом постковідний синдром може тривати протягом 5 тижнів, у кожної десятої - протягом 12 тижнів", - йдеться в повідомленні.

Постковідний синдром характеризується тривалим відновленням після інфікування, а також різними клінічними проявами:

- слабкість,

- виснаження,

- тривалий кашель,

- задишка,

- втрата смаку та нюху,

- порушення сну та свідомості,

- тривожність,

- депресія,

- головний біль,

- суглобовий синдром,

- випадання волосся,

- розлади ендокринної системи та ін.

Новини за темою: МОЗ: Виявлення антитіл до COVID-19 не є підставою для відмови від вакцинації

У МОЗ зазначають, що поки що немає вичерпного переліку симптомів і станів, характерних для постковідного синдрому. Їх спектр широкий і постійно оновлюється та доповнюється.

Також експерти розповіли, як відновитися після перенесеного COVID-19. Для цього необхідно враховувати різний перебіг захворювання та індивідуальні особливості кожного пацієнта.

Серед порад, які дають фахівці: дотримання режиму сну та збалансованого харчування, помірна фізична активність, вправи для тренування мозку та когнітивних здібностей, прогулянки на свіжому повітрі.

У МОЗ додали, що також слід звертати увагу на лікування проявів хронічних хвороб, якщо такі мають місце. Слід консультуватися з сімейним лікарем щодо свого стану. Не соромтеся поділитися своїми тривогами або обговорити скарги та симптоми, які виникли у вас після захворювання на COVID-19.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України доповнило стандарт госпіталізації пацієнтів із COVID-19. Тепер стаціонарному лікуванню підлягають українці старше 60 років, у яких хвороба протікає в середній тяжкості.