Посмертне донорство: Ляшко анонсував новий розділ у "Дії"

Фото з відкритих джерел

За словами міністра, інформація має стати доступною, якщо в людини констатовано смерть мозку

У додатку "Дія" з’явиться розділ, у якому можна буде залишити заяву про згоду стати донором після смерті. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю "Укрінформу".

"З Міністерством цифрової трансформації ми працюємо над розширенням кабінету громадянина в додатку "Дія". Там має з’явитися розділ, в якому кожен, хто ухвалить рішення про найвищий прояв жертовності, зможе за свого життя залишити заяву про згоду стати донором після смерті. Це складна робота, адже інформацію про таку заяву ніхто не має бачити, поки людина жива. Навіть лікарі", - сказав Ляшко.

За словами міністра, інформація має стати доступною, якщо в людини констатовано смерть мозку, і трансплант-координатор формує картку потенційного донора в Єдину державну інформсистему трансплантації.

"Коли ці роботи будуть завершені, ми розпочнемо інформаційну кампанію з популяризації донорства органів", - додав Ляшко.

Новини за темою: У Черкасах вперше пересадили кільком пацієнтам органи від одного донора

Нагадаємо, раніше в Україні провели трансплантацію нирок і серця трьом пацієнтам від одного посмертного донора. Зокрема, медики пересадили нирки донора дев'ятирічним хлопчику і дівчинці та провели трансплантацію серця дорослому пацієнту.