Помер колишній мер Києва Олександр Омельченко

Фото з відкритих джерел

Олександр Омельченко хворів на коронавірус

Стало відомо про смерть колишнього мера Києва Олександра Омельченка. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко

Відомо, що Олександр Омельченко хворів на коронавірус і перебував у тяжкому стані.

"Сьогодні не стало Олександра Омельченка... Колишнього міського голови столиці, голови КМДА, народного депутата, депутата Київради. Сан Санич, як ми його називали, завжди був енергійним, з мудрим гумором, порадами досвідченого управлінця. Ми були знайомі багато років….Колись він відвідував мої і брата поєдинки. Потім розповідав мені про нюанси політики, зокрема хв управлінні столицею. Ми могли дискутувати, сперечатися, погоджуватися один з одним чи ні. Але Олександр Омельченко любив Київ і був, беззаперечно, одним з тих, хто творив його сучасну історію", - написав Віталій Кличко. 

Олександр Омельченко у 1994-1996 роках перебував на посаді першого заступника голови КМДА. Після цього він став головою Київської міської державної адміністрації і пробув на посаді 10 років. З 1999 по 2006 року Омельченко був мером Києва. Згодом він став народним депутатом України. 

Омельченко був президентом Федерації хокею України, президентом футбольного клубу "Арсенал", а також членом ради з питань збереження національної культурної спадщини. 

Слід зазначити, що за час перебування Омельченка на посаді мера було відкрито вісім станцій метро, а по місту встановили бювети. Також він відновлював стародавні храми. Однак за цей час також скорочувалась мережа громадського транспорту, закривалися маршрути, у свою чергу активно розвивалися маршрутні таксі.