Польща вакцинуватиме українців від COVID-19 на кордоні

Вакцинуватимуть іноземців препаратом Johnson & Johnson, тому вистачить однієї дози

Фото з відкритих джерел

У Польщі на прикордонних переходах готуються вакцинувати українців, які приїжджають до країни на роботу. Повідомляється, що на кордоні щеплення робитимуть препаратом Johnson & Johnson, тому вистачить однієї дози, про це пише польське видання "Wirtualna Polska".

Там зазначили, що зараз на польсько-українському кордоні можна зустріти інфікованих людей.

"Це буде своєрідний фільтр, що захищатиме країну від проникнення коронавірусу ззовні. Ми вже щодня виявляємо по кілька інфікованих на наших контрольно-пропускних пунктах біля кордону з Україною. Люди, які приїжджають на роботу до Польщі, також мають бути вакциновані, що зміцнить наш захист", - заявив Станіслав Мазур, який є одним з організаторів кампанії вакцинації на сході Польщі.

Він додав, що українцям, які приїжджають до Польщі, буде запропонована одноразова вакцина Johnson & Johnson.

Також поляк зазначив, що це є ініціативою працедавців.

"Ми отримали багато сигналів від працедавців про те, що вони хочуть робити такі щеплення. Компанії, які наймають іноземців на будівництво, сезонні роботи, побоюються спалаху коронавірусу, який згодом заблокує роботу. Чекаємо на замовлені дози та відразу після цього приступимо до вакцинації", - сказав Мазур.

Лікарі на прикордонних пунктах пропуску стверджують, що українці хочуть вакцинуватися після приїзду до Польщі, адже в Україні зробити щеплення досить складно.

Як повідомляє МОЗ Польщі, щеплення може зробити будь-який іноземний студент, вчений, людина з дозволом на роботу, а також їхні діти і подружжя. Для вакцинації не потрібний вид на проживання, достатньо пред'явити паспорт або інший документ, що засвідчує особу. Лікарі первинної допомоги мають видавати направлення через додаток salon.gov.pl.

Нагадаємо, що Верховна Рада відправила у відставку міністра охорони здоров'я Максима Степанова. Головною претензією до міністра назвали проблеми з контрактами на поставку вакцин від коронавірусу.