Поліція викрила шахраїв, які отримали 1,5 млн доларів інвестицій, але використали кошти не за призначенням

Національна поліція

Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі з конфіскацією майна строком до 12 років

Кошти зловмисники отримали від представника іншої держави для інвестування в майбутній бізнес-проект – реконструкцію бази відпочинку на території м. Коблево Миколаївської області. Однак отримані кошти зловмисники витратили не за призначенням. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції.

"До складу групи увійшли представники юридичної особи, адвокати та службові особи БТІ. Слідчі встановили, що з 2010 по 2014 роки зловмисники взяли кошти в іпотечну позику від представника іноземного інвестора на реконструкцію бази відпочинку із зобов’язанням повернути їх у 2012 році. Натомість позичальники кошти витратили не за призначенням, а базу оформили на іншу особу для уникнення стягнення на користь потерпілого", - йдеться в повідомленні.

Наразі правоохоронні органи проводять слідчі дії за місцями проживання фігурантів та ведення протиправної діяльності. Заходи проводяться у рамках досудового розслідування, відкритого за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України. 

Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі з конфіскацією майна строком до 12 років. Наразі також встановлюється причетність інших осіб до протиправної діяльності групи. 

Нагадаємо, з жовтня 2020 року шахраї вкрали у користувачів понад 2 млн доларів, діючи від імені Ілона Маска і компанії Tesla.