Під льодовиками Антарктиди виявили мережу активних озер, - NASA

Льодова печера Фото з відкритих джерел

Озера з'єднується один з одним, а їх наповненість непостійна

Вчені склали точну карту "активних" підлідних озер в Антарктиді. Під крижаними потоками Мерсер і Вілланс знайшли ще два резервуари, які змінюються. Про це повідомляє прес-служба NASA.

Зазначається, в Антарктиді 140 озер є "активними". Льодовики не статичні: їх ділянки то піднімаються, то опускаються, коли водяні резервуари під ними наповнюються або "всихають".

"Водопровідна" система під крижаним покривом десятиліттями залишалася загадкою, але ситуація почала змінюватися в 2007 році, коли вчені використовували для моделювання супутникові дані. З'ясувалося, що під поверхнею Антарктиди є ціла мережа озер, які з'єднується один з одним, а їх наповненість непостійна.

За словами вчених, прихована "водопровідна система" впливає на швидкість сповзання льоду в Південний океан, "розведення" його прісною водою. Як наслідок, змінюється сама екосистема, впливаючи на тисячі процесів на планеті.

Раніше повідомлялося, що Організація Об'єднаних Націй визнала новий рекорд високої температури в Антарктиді - 18,3 градуса за Цельсієм.

Також нещодавно рекордно високу температуру за понад 100 років зафіксували в Лапландії - 33,6 градуса за Цельсієм.