Під час четвертої хвилі COVID-19 в Україні можуть хворіти до 18 тис. людей на добу, - вчені

Нова хвиля на стадії зростання, вона може бути швидкою, але коротшою за попередні

Словник Collins визнав словом року "локдаун" Фото з відкритих джерел

Наразі у світі триває четверта хвиля пандемії COVID-19. Україна увійшла до групи країн, в яких нова хвиля ще не встигла досягти максимуму. Проте зовсім скоро епідемічна ситуація в країні може значно погіршитись. Про це повідомили вчені Київського політехнічного інституту.

"У вересні 2021 року смертність в Україні зростає більш швидкими темпами, ніж за аналогічний період 2020 року. Станом на середину вересня 2021 року країна має низький рівень повністю вакцинованого населення (близько 12%) і тому може зіткнутися з важкими наслідками пандемії уже в найближчий період", - повідомили вчені.

Зазначається, що четверта хвиля на стадії зростання, вона може бути швидкою, але коротшою за попередні. Її пік передбачається на рівні 15 000-18 000 випадків захворюваності на добу.

"Вагомим предиктором такого ускладнення епідемічної ситуації з СOVID-19 є значне ослаблення карантину в літній період, а в більшості навчальних закладів - з початку вересня. Крім того, слід враховувати ймовірність сезонного зростання інших респіраторних інфекцій, інтенсивність епідемічного процесу яких протягом попередніх 1,5 років стримувалася карантинними та іншими протиепідемічними обмеженнями", - зазначили науковці.

Новини за темою: Цього року Україна вже не повернеться до зеленої зони карантину, - KSE

Згасання четвертої хвилі COVID-19 очікується наприкінці 2021 року.

Нагадаємо, в Україні за минулу добу, 22 вересня, лабораторно підтвердили 7866 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. При цьому зафіксували 123 летальні випадки, спричинені ускладненнями від COVID-19.