"Перший Незалежний" 26-28 липня проведе триденний марафон, присвячений святкуванню Дня Хрещення Русі

Хресна хода УПЦ в Києві на День Хрещення Русі, 2019 р Фото з відкритих джерел

Вже незабаром українці разом з усім світом відзначатимуть одну з найвизначніших подій в історії світового православ'я – Дня Хрещення Русі.

26, 27 і 28 липня команда телеканалу "Перший Незалежний" проведе насправді масштабний святковий марафон, присвячений 1033-й річниці прийняття християнства Київською Руссю.

Сотні журналістів нашого каналу у складі 50 знімальних груп у рамках триденного марафону висвітлюватимуть події, які, як і тисячу років тому, об'єднують всю Україну і увесь православний світ. Від Луганська до Луцька і від Чернігова до Севастополя – цими днями вся Україна і представники помісних Церков зберуться у твердині українського православ'я – Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Разом із журналістами "Першого Незалежного" кожен наш телеглядач зможе стати причетним до справді історичних подій та стати учасником великої хресної ходи, присвяченої Дню Хрещення Русі.

У понеділок, 26 липня, о 21:00 у кожному регіоні України журналісти "Першого Незалежного" разом із прочанами з усіх єпархій Української Православної Церкви розпочнуть свій шлях до Володимирської гірки. Прочани з більш віддалених регіонів долатимуть цю відстань потягом, із найближчих – пішою ходою, перебуваючи у спільній молитві.

У вівторок, 27 липня, від самого ранку наша команда транслюватиме у прямому ефірі, як прочани УПЦ долають шлях довжиною в сотні кілометрів заради участі в соборній молитві у День Хрещення Русі.

О 13:00 "Перший Незалежний" почне трансляцію молебню, який відбуватиметься на Володимирській гірці біля пам'ятника князю Володимиру Великому. Очолить святкове богослужіння предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Після молебню віряни за традицією вирушать хресною ходою від Володимирської гірки до Києво-Печерської Лаври, звідки "Перший Незалежний" вестиме пряму трансляцію.

Протягом усього дня наші журналісти включатимуться з вітальним словом зі Свято-Успенської Святогірської лаври, Свято-Успенської Почаївської лаври, Святогірського Успенського Зимненського монастиря, Корецького Свято-Троїцького монастиря.

Крім того, ми очікуємо включення від православних християн, які нині перебувають на тимчасово непідконтрольних Україні територіях. Дуже важливо, що Українська Православна Церква - це єдина українська інституція, яка до сьогодні продовжує свою діяльність по той бік КПВВ, об'єднуючи український народ.

Також у прямому ефірі "Першого Незалежного" зможуть приєднатися до святкування Дня Хрещення Русі глави і представники помісних церков.

О 17:00 в Успенському соборі Лаври розпочнеться вечірнє богослужіння, яке очолить митрополит Онуфрій у співслужінні зі священноначаллям Української Православної Церкви та представниками помісних церков.

У цей же час журналісти "Першого Незалежного" у рамках святкування Дня Хрещення Русі проведуть головне ток-шоу України "Пульс".

У середу, 28 липня, о 08:30 на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври розпочнеться Божественна літургія у День пам'яті святого рівноапостольного великого князя Володимира - хрестителя Русі.

Після завершення Літургії керівник справами УПЦ, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній в інтерв'ю нашому телеканалу розповість про історію Дня Хрещення Русі.

О 13:00 на "Першому Незалежному" стартує Міжнародний медіапроект "Люди", в якому ведучі телеканалу разом із гостями студії обговорюватимуть значення Дня Хрещення Русі для України та для кожної окремої людини і розвитку  цивілізації загалом.

Гостями марафону стануть відомі християни з різних країн: богослов і катехізатор Сергій Комаров, міжнародний оглядач Сєва Новгородцев, письменник і журналіст Василь Анісімов, керівники міжнародної організації "День Хрещення Русі", що встановила сучасну традицію щорічного святкування Дня Хрещення Русі, рок-музикант Олег Карамазов, підприємець Олексій Омельяненко, продюсер Юрій Молчанов.

Крім того, в ефірі нашого телеканалу з 6 липня буде показано багатосерійний мультфільм "Сказання про Хрещення Русі", який оповідає історію християнізації Русі - від проповіді апостола Андрія (I ст. н. е.) до її хрещення рівноапостольним князем Володимиром (X ст.).

Також 28 липня в ефірі "Першого Незалежного" транслюватимуть концерт до Дня Хрещення Русі за участю гуртів "ДДТ", "Брати Карамазови" та відомих, знакових людей сучасності.

З 18:00 до 21:00 журналісти "Першого Незалежного" проведуть спецефір "Підсумки хресної ходи", де з гостями студії згадають, як в Україні відбувалися триденні святкування, а також проаналізують усі виклики, з якими зіткнулися віряни УПЦ під час святкової ходи.

Чому День Хрещення Русі є важливим для кожного православного християнина?

Трохи більше ніж тисяча років тому з ініціативи великого князя Володимира відбулася найбільша подія - Хрещення Русі, яка змінила весь перебіг вітчизняної історії.

У 988 році князь Володимир хрестився у Херсонесі та отримав ім’я Василь. Повернувшись до Києва у супроводі корсунських і грецьких священиків, князь хрестив жителів міста. У призначений день жителі Києва зібралися на березі Дніпра. Усі кияни увійшли в річку, дорослі тримали на руках немовлят, священики на березі читали молитви, а святий Володимир молився Богові та передав йому себе та свій народ.

Після цього розпочалося Хрещення всієї Русі.

Тепер цього дня, 28 липня, Церква святкує пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира і День Хрещення Русі. Також цього дня УПЦ з благословення свого Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана), рішенням Священного Синоду Української православної церкви святкує додатковий День пам'яті святого апостола Андрія Первозванного, оскільки саме цей апостол – перший учень Христа – благословив нашу землю, відкривши східним слов'янам двері у православ'я, і поставив Хрест на київських горах.

***

Телеканал "Перший Незалежний" - інформаційно-аналітичний телеканал, створений колективом журналістів незаконно закритих владою телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK, президент - Єгор Бенкендорф.

Канал розпочав мовлення у лютому 2021 року. Мовлення здійснюється 24 години на добу.
Супутникове мовлення телеканалу "Перший Незалежний" незаконно припинила влада через годину після старту ефіру. Наразі телеканал доступний для перегляду в інтернеті.