Перехід на електронні лікарняні в Україні перенесено на жовтень, у МОЗ пояснили причину

Фото з відкритих джерел

Це потрібно для того, щоб дати можливість лікарям та роботодавцям більш детально ознайомитись з новою системою

Керівниця директорату МОЗ із розвитку цифрових трансформацій Марія Карчевич заявила, що в Україні перенесли повний перехід на електронні лікарняні з 1 вересня на 1 жовтня, щоб дати можливість лікарям та роботодавцям більш детально ознайомитись з новою системою. Про це повідомляє "Українська Правда".

Зазначається, що до 1 жовтня в Україні триватиме перехідний період - українцям видаватимуть як паперові, так і електронні листи непрацездатності.

Новини за темою: В Україні запровадили електронні свідоцтва про початкову освіту

Перехід на електронні лікарняні розпочався ще у червні поточного року. Під час цього періоду 79%, а саме 2 300 лікарень почали видавати електронні медичні висновки, які є підставою для формування листа непрацездатності. 

Протягом цього періоду медичному персоналу провели навчання та ознайомили роботодавців з новою системою, однак цього часуне вистачило, щоб з 1 вересня повністю перейти на е-лікарняні.

"Потрібно більше адаптаційного періоду. Протягом вересня буде можливість більш детально ознайомитись і довчитися, щоб з 1 жовтня модель повноцінно запрацювала", – зазначила Марія Карчевич.

Раніше у МОЗ пояснили, що робити у разі відсутності запису про вакцинацію від COVID в електронній системі. Якщо в електронній системі охорони здоров'я немає запису про проведену вакцинацію від COVID-19, то необхідно звернутися до сімейного лікаря або до центру, де зробили щеплення.