Пенсії, соцвиплати та сповіщення про кредити: Що ще запустять в "Дії"

У додатку з’являться нові послуги та сервіси в кількох важливих для населення напрямах

фото з відкритих джерел

Міністерство цифрової трансформації посилено готується до Diia Summit, який відбудеться восени. Цього разу презентуватимуть нові послуги та сервіси в кількох важливих для населення напрямах. Про це повідомляє прес-служба Мінцифри. 

Зазначається, що незабаром для всіх користувачів "Дії" будуть запущені сповіщення про перевірку банком кредитної історії людини. Зокрема, якщо хтось спробує взяти на вас кредит, можна буде швидко заблокувати цю операцію.

Новини за темою: "Дія" попереджатиме користувачів про кредитних шахраїв

Також у Мінцифри анонсували створенння Єдиного реєстру всіх соціальних виплат. 

"Сьогодні через плутанину в реєстрах допомогу по безробіттю може отримувати 30-річний хлопець, який не працює офіційно, але водночас постійно подорожує і має два джипи. База даних отримувачів субсидій не бачить базу даних авто чи нерухомості. Так держава втрачає мільярди гривень. Завдяки створенню Єдиного реєстру соцвиплат можна унеможливити подібні ситуації і збільшувати пенсії та допомогу тим, хто дійсно цього потребує", - зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Окрім того, на базі "Діі" реалізують сервіси призначення та перерахунку пенсії, допомоги одиноким матерям і субсидій на оплату комунальних послуг.

"Процес подачі заяв буде спрощено, щоб люди не збирали сотні довідок і не ходили по різних державних структурах", - зазначили у Міністерстві.

Новини за темою: У додатку "Дія" з'явилася можливість змінювати місце прописки

Нагадаємо, відтепер українці можуть подавати документи для реєстрації шлюбу через портал "Дія". Також через застосунок можна оплатити адміністративний збір.

Також повідомлялося, що Міністерство цифрової трансформації України запровадило новий спосіб авторизації в додатку "Дія". Для цього необхідно мати біометричний закордонний паспорт.