Органи охорони здоров'я Євросоюзу не бачать необхідності у третій дозі COVID-вакцини

Фото з відкритих джерел

Зробити третє щеплення варто лише людям із ослабленим імунітетом

У Європейському агентстві з лікарських засобів (EMA) дійшли висновку, що немає термінової необхідності в широкому застосуванні додаткових доз вакцин від COVID-19. Зробити третє, "бустерне" щеплення від коронавірусу варто пропонувати людям із ослабленим імунітетом. Про це йдеться в прес-релізі агенства, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ґрунтуючись на наявних на сьогодні відомостях, немає гострої необхідності в повторному введенні вакцин для повної вакцинації населення загалом", - йдеться в прес-релізі.

Регулятор зробив такий висновок на підставі оприлюдненої напередодні технічної доповіді Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності (ECDC).

"У доповіді наголошується, що додаткові дози варто розглядати для людей із сильно ослабленою імунною системою в рамках їх первинної вакцинації", - зазначили в агенстві.

За даними регулятора, додаткові дози вакцин можуть викликати сильнішу імунну реакцію в осіб зі слабким імунітетом.

Новини за темою: У компанії BioNTech вважають, що для захисту від нових штамів COVID-19 може знадобитися третя доза вакцини

На думку органів охорони здоров'я ЄС, пріоритетним завданням є вакцинація тих, хто ще не пройшов її. Крім того, важливо продовжувати дотримуватися таких заходів, як фізичне дистанціювання, гігієна рук і дихання, а також носіння масок.

Нагадаємо, раніше Медична рада Польщі рекомендувала щеплювати третьою дозою вакцини від коронавірусу людей зі слабким імунітетом. За словами очільника МОЗ, призначати або не призначати третю дозу будуть індивідуально в кожному конкретному випадку. Її можуть почати вводити вже з 1 вересня.

Також з 20 вересня Чехія розпочне вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 третьою дозою. Для вакцинації використовують Pfizer/BioNTech та Moderna.