Опубліковано закон про заборону пластикових пакетів в Україні

Фото з відкритих джерел

Відповідний закон набере чинності завтра

З 2022 року в Україні заборонять продаж пластикових пакетів у всіх точках торгівлі з деякими обмеженнями. Закон оприлюднено у виданні "Голос України".

Зокрема, закон передбачає заборону розповсюдження пластикових пакетів в об'єктах роздрібної торгівлі та об'єктах ресторанного господарства (товщиною до 50 мкм з 1 січня 2022 року). Також буде заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів.

Як виняток дозволена первинна упаковка для м'яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів. Це надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікронів і розмірами 225х345х450 ​​мкм.

Відповідний закон набере чинності завтра, проте у дію його введуть через шість місяців з дня набрання чинності.

Через 9 місяців продавці мають повністю відмовитись від поширення пластикових пакетів товщиною стінки до 50 мкм, а до 1 січня 2022 року - оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

Протягом цього терміну магазини, аптеки тощо мають перейти на пакети і сумки багаторазового використання, паперові пакети та біорозкладні пакети.

Водночас передбачені штрафи для тих, хто продовжить поширювати пакети, - від 1700 до 3400 грн. За повторне порушення доведеться заплатити від 3400-8500 грн.

Новини за темою: Україна без пластику: Топ-3 альтернативи пакетам

Нагадаємо, 7 червня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який вводить заборону на продаж пластикових пакетів з 2022 року.