Одному із власників ПАТ "Дельта банк" повідомлено про підозру в розтраті майна, - генпрокурор

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова Фото з відкритих джерел

За її словами, також повідомлення про підозру отримали двоє заступників голови ради директорів банку, а також директор однієї з пов'язаних фінансових компаній

Одному з власників ПАТ "Дельта банк" правоохоронці повідомили про підозру в розтраті майна та коштів на понад 1 млрд грн. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

"Сьогодні наші прокурори спільно зі слідчими Нацполіції повідомили про підозру одному з власників ПАТ "Дельта банк". Він же свого часу обіймав посаду голови спостережної ради цієї фінустанови. Підозрюваному інкримінується розтрата майна та коштів зі збитками в понад 1 млрд грн... Прокурори вручили власникові "Дельта банку" клопотання про обрання запобіжного заходу - тримання під вартою з альтернативою внесення застави в понад 1 млрд грн", - написала генпрокурор.

За її словами, також повідомлення про підозру отримали двоє заступників голови ради директорів банку, а також директор однієї з пов'язаних фінансових компаній. Слідство встановило низку епізодів, серед яких факт продажу боргу банком без оцінки.

"42 млн грн боргу було продано за ціною 4 млн грн. Але навіть цих коштів банк не отримав - "вигідну" угоду провернули через коригування залишків на рахунках у системі бухгалтерського обліку. А покупцем дешевого кредиту стала фінансова компанія, заснована власником ПАТ "Дельта банк", директор якої за сумісництвом займав в банку адміністративну посаду", - зазначила Венедіктова.

Генпрокурор поінформувала, що в цій схемі, крім майнових прав на кредитну заборгованість, спільники вивели з-під застави нерухомість вартістю майже 16 млн грн.

"Нікчемність більшості таких правочинів встановлена судовими рішеннями в порядку господарського судочинства", - наголосила вона.

Новини за темою: ОП планує замінити Венедіктову на посаді генпрокурора услід за звільненням Разумкова, - ЗМІ

Венедіктова повідомила, що також про безпосереднє розкрадання коштів свідчать факти видачі за вказівкою власника банку 160 млн грн кредиту підприємству, бенефіціаром якого є його близький родич. При цьому заставою за цим кредитом були вісім земельних ділянок, вартість яких завищена більше ніж у 100 разів.

Венедіктова повідомила, що за аналогічною схемою власник банку організував видачу кредитів на фірми-одноденки, які не мають жодних активів і заставного майна. Для відшкодування завданих збитків у кримінальному провадженні арештовані активи власника банку на суму 790 млн грн. Зокрема, накладено арешт на майже 200 земельних ділянок у Київській, Чернігівській та Івано-Франківській областях. Крім того, арештовані 1 млн доларів із рахунку голови ради директорів в одному зі швейцарських банків.

Нагадаємо, прокуратура Києва здійснює обшуки в службових приміщеннях департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації (КМДА) в рамках кримінального провадження про привласнення понад 700 тис. грн шляхом зловживання службовим становищем.