Одночасне захворювання на грип та коронавірус збільшує ризик смерті вдвічі, - лікар

За словами лікаря, карантинні обмеження вплинули на поширення грипу, але повністю не виключили його

Федір Лапій Фото з відкритих джерел

Одночасне захворювання на грип та COVID-19 збільшує ризик смерті в два рази. Про це на брифінгу розповів голова Національної технічної групи з питань імунопрофілактики, лікар-імунолог Федір Лапій, передає "Укрінформ".

"Коли завершувався епідемічний сезон грипу 2019-2020 року для північної півкулі, а пандемія COVID-19 вже розпочалася, в травні (2020 року, - ред.) були опубліковані дані, що коінфекція можлива, коли одночасно грип і COVID-19. При цьому ризик смерті зростає в два рази", - сказав Лапій.

За словами лікаря, карантинні обмеження, введені по всьому світу з огляду на пандемію COVID-19, звичайно, вплинули на поширення грипу, але повністю не виключили його.

Новини за темою: В Україну надійшли вакцини проти грипу від трьох виробників

Так, за словами імунолога, сезон грипу в південній півкулі, за даними за літо 2021 року, свідчить, що вірус грипу нікуди не зникає, а поширюється і викликає захворювання.

"На 100% ніхто не може сказати, що грип поводитиметься сумирно чи викликатиме не меншу епідемію, як ковід. Але вакцинація - це так само, як паски безпеки", - зауважив лікар.

Нагадаємо, у Києві протягом минулого тижня зареєстровано 18 174 хворих на грип та ГРВІ, зокрема, і на COVID-19.