Обов’язкова вакцинація вчителів: Ляшко розповів, що робити тим, кому не можна вакцинуватися

За словами глави МОЗ, тих, кому вакцинація протипоказана, – лише 3-4%

Фото з відкритих джерел

Довідку про медичні протипоказання, які унеможливлюють щеплення від COVID-19, учителям надаватиме сімейний лікар. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Коли ми говоримо про вчителів, ми говоримо, що вони будуть або відсторонені від роботи, або вакцинуватися. В наказі говориться про обов’язковість вакцинації, окрім обґрунтованих медичних протипоказань, коли не можна за станом здоров’я. Але, повірте, це невеликий відсоток людей – це 3-4% всього", - сказав міністр.

За його словами, надання довідок про наявність протипоказань перебуватиме під суворим контролем.

"Зараз ми все робимо для того, щоб запобігти відразу будь-яким підробкам. Це буде в електронній системі охорони здоров’я. І довідка так само буде видаватися, як і COVID-сертифікат. Лікар, який видає цю довідку, буде робити медичний запис в електронній системі. І цей медичний запис можна спокійно відслідкувати, чому конкретній людині дана довідка про медичний відвід, якщо раніше, наприклад, не було записів про таку хворобу в історії хвороби, яка ведеться в електронному вигляді", - поінформував Ляшко.

Новини за темою: В Україні хочуть рекомендувати бустерну COVID-вакцинацію людям із хронічними хворобами

Нагадаємо, 7 жовтня Міністерство охорони здоров’я України затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. 

Також нещодавно стало відомо, що МОЗ планує ще двічі розширити перелік професій для обов’язкової вакцинації від COVID-19.