Обов'язкова COVID-вакцинація. Денісова просить Кабмін замість відсторонення дозволити працювати дистанційно

Людмила Денісова Фото з відкритих джерел

Омбудсмен повідомила, що зі скаргами звернулися 1,2 тисячі осіб

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова просить Кабінет міністрів не усувати від роботи за відмову від COVID-вакцинації. Замість цього вона пропонує альтернативу - дозволити працювати дистанційно. Про це омбудсмен заявила на своїй сторінці у Facebook.

Денісова повідомила, що після введення обов'язкової вакцинації для представників певних професій (педагоги, держслужбовці) до неї зі скаргами звернулися 1,2 тисячі осіб.

"З метою забезпечення реалізації прав громадян на працю і добровільність профілактичного щеплення звернулася до прем'єр-міністра України з пропозицією розглянути питання про можливість дистанційної роботи відповідно до статті 60-2 КЗпП України для працівників і державних службовців, для яких вакцинація від COVID-19 визначена обов'язковою", - написала вона.

Новини за темою: Вакцинація в Україні: З 9 грудня розширюється перелік професій для обов'язкового щеплення проти COVID-19

Також омбудсмен направила запити до Міністерства економіки та Державної служби з питань праці з метою надання правової оцінки процедурі відсторонення від роботи працівників і держслужбовців.

При цьому вона закликала українців убезпечити себе і своїх близьких від важких ускладнень COVID-19 і відповідально поставитися до проведення вакцинації.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я 7 жовтня затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19. У разі відмови від вакцинації працівники будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.