Обмеження для невакцинованих вважають порушенням прав людини 71% українців, - соцопитування "Рейтинг"

Фото з відкритих джерел

Протилежної думки 26% людей

За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 71% українців вважають порушенням прав запровадження обмежень щодо невакцинованих людей. 26% – протилежної думки. При цьому 46% опитаних зазначили, що вже вакцинувалися (перше або ж друге щеплення). Результати опитування опубліковані на сайті соціологічної групи "Рейтинг", повідомляє "Суспільне".

Зазначено, що найбільше тих, хто не вважає обмеження порушенням прав невакцинованих, живуть у Києві. Зокрема, йдеться про найстарших опитаних та тих, хто вже вакцинувався.

При цьому 49% не підтримують політиків, які не вакцинувалися проти коронавірусу. 35% респондентів байдуже щодо цього. 14% – підтримують таких діячів. Найбільше противників політиків-антивакцинаторів серед жителів столиці, найстарших та тих, хто вже вакцинувався або ж хоче зробити щеплення.

За результатами опитування, 46% опитаних зазначили, що вже вакцинувалися (перше або ж друге щеплення). 16% вказали, що готові вакцинуватися, 36% – не готові.

Опитування відбувалося лише серед дорослого населення України, тоді як офіційна статистика кількості вакцинованих виводиться серед усього населення. За останній місяць зросла кількість тих, хто зробив щеплення (з 36 до 46%). Відносно більше тих, хто не бажає вакцинуватися, серед молодих респондентів.

Дві третини респондентів (61%) вірять у те, що Україна здатна розробити власну вакцину від коронавірусу. 37% – не вірять.

55% підтримують обов’язкову вакцинацію представників певних сфер (вчителі, медики, державні службовці), 35% - проти цього. Заборону відвідувати громадські заклади без COVID-сертифікату або тесту підтримують майже 40%, проти – 53%. Заборону користуватися громадським транспортом підтримують майже 30%, натомість не підтримують – 65%.

Загалом обов’язкову вакцинацію представників певних сфер, а також перебування у громадських місцях лише з COVID-сертифікатом або тестом більше підтримують старші опитані, жителі Києва і центру, а також ті, хто мають щеплення або лояльні до вакцинації.

В опитуванні взяли участь 2500 респондентів методом телефонного інтерв'ю. Статистична похибка дослідження не більше 2%.

Новини за темою: В Україні 96,5% померлих від коронавірусу протягом трьох місяців були невакциновані, - МОЗ

Нагадаємо, за даними опитування, обов’язкова вакцинація стане бар’єром для 41% працюючих українців.

Між іншим, у МЗС розповіли, за яких умов українських туристів пускають у країни Європи.