НЗФ вимагають від ув'язнених українців гроші за своє "утримання", - Гармаш

Фото з відкритих джерел

Ув'язненим створюють нестерпні умови перебування

Незаконні збройні формування на тимчасово окупованих територіях Донбасу вимагають із незаконно ув'язнених українців кошти за своє "утримання". Про це повідомив член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш у Фейсбуці.

За словами Гармаша, противник вимагає від їхнів родичів перерахування коштів на картку. У випадку відмови ув'язненим створюють нестерпні умови перебування, наприклад годують лише тричі на тиждень.

"Тюремники ОРДЛО пішли по беззаконню. З Донецька повідомляють: з незаконно утримуваних у місцях позбавлення волі заручників вимагають гроші "за проживання": вугілля, дрова, їжу", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: НЗФ вирішили припинити блокаду штабу ОБСЄ в Донецьку

Водночас він розповів, що в "тюрмах" ОРДЛО не лікують хворих на COVID-19. "Точніше "лікують" стрептоцидом. В'язню 70 років - двостороннє запалення легенів - жодного реального лікування. Це просто повільне умисне вбивство", - пише Гармаш.

При цьому представник української делегації в ТКГ розповів, що кілька тижнів тому у "в'язницях" "ЛДНР" противник запровадив "карантин", через який скасовані всі побачення й заборонено передавати продукти, ліки, маски та воду. "Доступу Міжнародного Червоного Хреста, як і раніше, немає, хоча Росія брала на себе таке зобовʼязання в Парижі на Н-4 (саміті нормандського формату, - ред.) два роки тому", - висловився Гармаш.

Новини за темою: Україна розповість світу про затриманого члена НЗФ Косяка, - МЗС

Раніше повідомлялося, що Донецька обласна прокуратура заочно повідомила про підозру члену незаконних збройних формувань, який  у підпільній в’язниці "Ізоляція" утримував у полоні громадян та українських військових. Фігуранта звинувачують у торгівлі людьми та участі в терористичній організації.