Нові карантинні норми: Кабмін змінив правила й обмеження

Kyiv Post

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України

Кабінет міністрів змінив правила карантину в Україні. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Відтепер українці за наявності COVID-сертифікатів зможуть обійти більшість обмежень в жовтих і червоних зонах.

Зокрема, нові карантинні правила передбачають, що COVID-сертифікат буде мати дві опції, а також містити інформацію про вакцинацію, негативний тест або одужання від коронавірусу.

При цьому "жовтий" сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а "зелений" - про повний курс вакцинації. Сертифікати матимуть кольорові позначки виключно в цифровому форматі, при цьому паперовий варіант документа не буде кольоровим.

Кабмін спростив вимоги до роботи навчальних закладів у разі введення жовтої зони. Вони працюватимуть за наявності не менше 80% працівників з "жовтими" або "зеленими" COVID-сертифікатами.

При цьому в жовтій зоні не діятимуть обмеження, якщо всі учасники і не менше ніж 80% організаторів заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв або інших культурних закладів матимуть "жовтий" або "зелений" COVID-сертифікат.

Водночас Кабмін дозволив власникам закладів самим вирішувати, чи надавати послуги тільки вакцинованим.

У разі запровадження червоної зони навчальні заклади працюватимуть, лише якщо 100% працівників мають "зелений" COVID-сертифікат.

При цьому чинні обмеження "червоного" рівня не застосовуватимуться за умови наявності у всіх учасників, працівників та організаторів заходів та працівників кінотеатрів, театрів "зеленого" COVID-сертифіката.

Крім того, за наявності "жовтого" або "зеленого" сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19 при перетині кордону не потрібно буде проходити самоізоляцію. Нововведення стосується і людей, які прибувають з тимчасово окупованих територій.

У відомстві зазначили, що зміни до постанови № 1236, що встановлює нові карантини для запобігання поширенню COVID-19, набудуть чинності через 7 днів з моменту публікації документа.

Нагадаємо, що цифрові сертифікати про вакцинацію від COVID-19 у додатку "Дія" вже згенерували понад 100 тисяч українців.