Нобелівську премію з фізики вручили трьом вченим

Фото з відкритих джерел

Всі лауреати цього року зробили свій внесок у глибше розуміння властивостей і еволюції складних фізичних систем

Нобелівську премію з фізики у 2021 році отримали вчені Сюкуро Манабе, Клаус Гассельманн і Джорджіо Парізі за "новаторський внесок в наше розуміння комплексних фізичних систем". Про це повідомили у Нобелівському комітеті, передає "Громадське".

Половину премії спільно розділили між собою Сюкуро Манабе та Клаус Гассельманн "за фізичне моделювання клімату Землі, кількісну оцінку мінливості та надійне прогнозування глобального потепління". А інша половина дісталася Джорджіо Парізі "за відкриття взаємодії безладу і флуктуацій у фізичних системах від атомних до планетарних масштабів".

У Нобелівському комітеті зазначають, що складні системи характеризуються хаотичністю і безладом, і їх важко зрозуміти. Тому премія цього року відзначає нові методи їхнього опису та прогнозування їхньої поведінки в довгостроковій перспективі.

"Відкриття, відзначені цього року, демонструють, що наші знання про клімат спираються на міцну наукову основу, засновану на аналізі спостережень. Всі лауреати цього року зробили свій внесок у глибше розуміння властивостей і еволюції складних фізичних систем", — наголошує Торс Ганс Ганссон, голова Нобелівського комітету з фізики.

Новини за темою: Нобелівську премію з медицини 2021 року присудили за відкриття рецепторів дотику і температури

Нагадаємо, у Швеції та Норвегії розпочинається Нобелівський тиждень, під час якого стануть відомі лауреати цієї престижної премії за 2021 рік.