Не виплатили 40 тис. євро: Чехи підтримали українських заробітчан під стінами українського посольства у Чехії

Фото з відкритих джерел

Організація Cizinec není otrok (укр. "Іноземець не раб") знову відстоює права українських заробітчан, яких недобросовісні працедавці залишили без заробітної плати. Цього разу українці, які працювали у Чехії в компанії "Dunda grup", і досі чекають на виплату чесно зароблених коштів, мова йде про 40 тисяч євро. Через це обурені люди та організація Cizinec není otrok організували акцію протесту у місті Злін. Заробітчани виконали низку робіт на елітних будівництвах у повному обсязі, пише pershij.com.ua

До Ярослава Чепи звернулися 16 українців, які надали документи про виконання підрядних робіт, після чого організація Cizinec není otrok почала писати офіційні листи. "Dunda grup" підтвердила те, що саме ці 16 українців працювали в їх компанії, однак зазначила, що коштів для виплати заробітної плати вони не мають. За словами власників, гроші затримує компанія Classa trade. Однак після того, як на офіційні звернення не було жодної реакції, організація Cizinec není otrok звернулася до органу місцевого самоврядування, щоб отримати дозвіл для проведення протестів під стінами Classa trade.

На мирну акцію українських заробітчан компанія Classa trade жодним чином не відреагувала. Натомість власник Dunda grup все ж таки особисто прокоментував ситуацію з невиплатою заробітної плати та зазначив, що його провини у цій ситуації немає, бо ж через карантин можливості виплатити гроші з власної кишені немає. Nwt, яка прийняла замовлення від Міністерства внутрішніх справ Чеської республіки, наразі намагається вирішити гостре питання з компанією Classa trade, яка взяла на себе виконання цієї роботи.

Варто зауважити, що Classa trade вже фігурувала у справі про "відмивання грошей" декілька років тому, тоді мова йшла про дев’ять мільйонів крон. Згодом до організації Cizinec není otrok звернулися ще двоє українців, які заявили, що саме ця компанія заборгувала їм 100 тисяч крон.

Керівник організації Ярослав Чепа в ексклюзивному коментарі "Перший.com.ua" зазначив, що мирні акції протесту триватимуть до тих пір, поки українським заробітчанам не виплатять чесно зароблені гроші. Також Ярослав зазначив, що з 2016 року ситуація з невиплатою заробітної плати погіршилася. Через безвіз українці масово виїжджали за кордон для неофіційного працевлаштування, чим залюбки скористалися недобросовісні працедавці.

"Ми не зупиняємося і хочемо донести до наших громадян, що не потрібно боятися, потрібно консультуватися та дізнаватися все про свого працедавця", – звертається до українців Ярослав Чепа.

Щоб підтримати українських заробітчан, під стінами українського посольства у Чехії зібралися громадяни Чехії. Організатором цієї акції став Давид, друг Ярослава Чепи. Він не зміг залишитись осторонь та залучив до підтримки своїх друзів музикантів.