"Не має підґрунтя": Центр громадського здоров'я спростував інформацію про "Хворобу Х" у Конго

Фото з відкритих джерел

"Хвороба Х" - це гіпотетична назва можливого спалаху

У Центрі громадського здоров'я МОЗ України назвали неправдивою поширену в ЗМІ інформацію про "Хворобу Х", яку нібито виявили в Демократичній Республіці Конго. Про це повідомляє пресслужба ЦГЗ

"Джерелом для поширення неправдивої інформації стала стаття, що була опублікована 22 грудня в CNN до документального фільму "The Coming Contagion" ("Прийдешнє зараження") про ризики появи нових хвороб через вирубку тропічних лісів у Демократичній Республіці Конго та торгівлю дикими тваринами", - зазначили в центрі.

Зокрема, у статті йдеться про пацієнтку з захворюванням із вираженим геморагічним синдромом, яка, можливо, є нульовою пацієнткою "Хвороби Х", проте дана гіпотеза в статті не підтверджується. 

Новини за темою: Лікар-інфекціоніст попередила українців про нові "сюрпризи" коронавірусу

У ЦГЗ пояснили, що згадана "Хвороба Х" — це гіпотетична назва можливого спалаху, який, як непокояться вчені та експерти в галузі охорони здоров’я, може призвести до серйозних захворювань у всьому світі.

Всесвітня організація охорони здоров’я включила "Хворобу X" до глобального переліку захворювань і патогенів, які мають пріоритет для досліджень та розробок у контексті надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я.

Новини за темою: Голубовська розповіла, чи допоможе вітамін D при лікуванні коронавірусу

Водночас у регіональному офісі ВООЗ в Африці зазначають, що причин для занепокоєння немає. Жодних згадок, окрім цієї статті, про хворобу немає.

У згаданій статті цитують професора Жана-Жака Муембе-Тамфума, який допомагав виявити вірус Ебола в 1976 році. Він говорить про можливу появу нових патогенів, що походять із тропічних лісів Африки, та становлять загрозу для людства. Наразі Муембе продовжує працювати над лабораторним виявленням нових хвороб.

Новини за темою: Ускладнення COVID-19: На Львівщині у 15 дітей виявили синдром Кавасакі

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що африканський мікробіолог Жан-Жак Муембе-Тамфум заявив, що у Демократичній Республіці Конго могло з'явитися нове смертельно небезпечне захворювання