"Нацисти Хрещатиком ходять, чому не можуть ветерани?": Українці розповіли, чи належним чином в країні відзначають День Перемоги

Фото з відкритих джерел

76-ту річницю з Дня Перемоги цього року влада практично проігнорувала. Тільки члени "Опозиційної платформи - За життя" гідно вшанували пам'ять загиблих у Великій Вітчизняній війні та привітали ветеранів, які дожили до цієї дати. Все тому, що опозиціонери впевнені: пам'ять про ці страшні події має жити в багатьох поколіннях. З ними згодні й прості українці, які дивуються: чому нацисти можуть ходити маршем Хрещатиком, а ветерани і ті, хто хочуть відсвяткувати День Перемоги, - ні. Своєю думкою вони поділилися в передачі "Чуємо кожного". 

"Це День Перемоги над фашизмом. А у нас зараз нацисти. Що вони, святкуватимуть перемогу над самими собою?" - ставить риторичне запитання киянин.

"Свою історію потрібно поважати. Якщо ми не поважаємо свою історію - нас ніхто не поважатиме у світі", - впевнена киянка.

"Таке враження, що німці залишилися тут. Ось вони і ламають. Наші пам'ятники, нашу пам'ять - усе руйнують", - вважає столичний пенсіонер.

"Я - колишня вихователька дитячого садка. Своїх дітей я водила 9 Травня на військове кладовище, квіти купувала, разом покладали. А зараз робиться все, щоб люди свята не відчували", - каже киянка.

"Для мене це велике свято. Мої батько і дід загинули на фронті. Тому я вважаю, що ми повинні День Перемоги відзначати. А то нацисти Хрещатиком ходять, а всі мовчать", - каже жителька Маріуполя.

"Напевно, владі вигідно, щоб це свято не відзначали", - впевнений житель Краматорська.