Нацбанк попередив про нове шахрайство в мережі

Фото з відкритих джерел

У декількох месенджерах були виявлені фішинг-акаунти, які використовують ім’я глави Нацбанку

НБУ повідомив, що в мережі з’явились шахраї, які видурюють гроші у громадян та компаній, прикидаючись головою Нацбанку. Про це у Фейсбуці повідомляє прес-служба НБУ.

Повідомляється, що в декількох месенджерах були виявлені фішинг-акаунти, які використовують ім’я Шевченка, мета яких — заволодіти коштами фізичних осіб та фінансових установ. Шахраї діють нібито від імені глави Національного банку України Кирила Шевченка. Нацбанк звернувся у кіберполіцію.

"Нам відомі номери телефонів, з яких здійснювали розсилки повідомлень, а також номер банківської карти та ім’я її власника, на яку шахраї просили перерахувати кошти. Всі ці відомості вже передані кіберполіції", – йдеться в повідомленні.

НБУ підкреслив, що на них є постійний моніторинг соцмереж та додатків обміну швидкими повідомленнями з метою своєчасного виявлення підроблених облікових записів, які можуть видавати себе за Національний банк або його керівництво.

"Також звертаємося до наших підписників з проханням бути обережними та перевіряти акаунти, з яких надходять повідомлення. Якщо ви отримали подібне повідомлення, обов’язково зверніться в кіберполіцію", – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Нацбанк продовжить таргетування інфляції

Нагадаємо, Рада Національного банку України ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2022 рік і середньострокову перспективу