Наступного року в Україні планують приватизувати щонайменше чотири в'язниці, – Малюська

Денис Малюська Кабінет міністрів

На заваді приватизації в'язниць цього року стали численні бюрократичні перешкоди

У 2021 році у Міністерстві юстиції України планують приватизацію щонайменше чотирьох виправних закладів. Кошти від їх продажу розподілятимуть для нового будівництва. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська у Facebook.

За його словами, на заваді приватизації в'язниць цього року стали численні бюрократичні перешкоди.

Однак, затверджений бюджет на 2021 рік дасть змогу почати цей процес. Зокрема закон про держбюджет передбачає, що доходи від приватизації в’язниць будуть розподілятися за пропорцією 70/30. Тобто 70% йдуть на у спецфонд та на нове будівництво, а 30% – у загальні доходи бюджету.

"Це хоч і трохи затягує строки, але все одно надає нам змогу врешті-решт продавати в’язниці у межах процедури малої приватизації", –  сказав Малюська.

Він додав, що цього року в Україні істотно зменшили мережу в’язниць та розпочали проєктування нової в’язничної інфраструктури. Зокрема йдеться про нові слідчі ізолятори у Львові та під Києвом.

"Під ніж" пішли 12 установ із гіршими, у порівнянні з аналогами, умовами утримання. Це дозволило нам зменшити кількість співробітників та дещо підвищити заробітні плати тим, хто залишився", – повідомив міністр.

Новини за темою: Малюська стверджує, що рейдерство в Україні "практично щезло"

Нагадаємо, раніше міністр юстиції Денис Малюська повідомляв, що в українських СІЗО і колоніях змінять правила перебування ув'язнених. Жінкам дозволять носити деякі види прикрас, чоловікам – відрощувати волосся, а тим, кого переводять в карцер, – брати із собою книги.