Народні депутати хочуть посилити покарання за смертельні ДТП в Україні

Фото з відкритих джерел

Максимальну міру покарання хочуть збільшити на позбавлення волі на 15 років

Відразу три законопроекти, що передбачають серйозне посилення кримінальної відповідальності за вчинення дорожньо-транспортних пригод, які спричинили загибель людей, внесено до Верховної Ради України. Про це з посиланням на сайт Верховної Ради України повідомляє "РБК-Україна".

Законопроектом № 6240 "Про внесення змін до статей 286 і 286-1 Кримінального кодексу України Про посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель людей", внесений позафракційним депутатом Юлією Світличною передбачається: винуватець ДТП з важкими травами або смертельним результатом отримає від 5 до 8 років в'язниці (зараз 3-8 років) з позбавленням права керувати транспортними засобами на термін від 3 до 5 років (зараз до 3 років).

За порушення правил дорожнього руху з кількома загиблими з вини порушника – термін збільшиться до 8-12 років (зараз 5-10 років), а права керувати транспортним засобом позбавлять довічно. Таке ж покарання пропонується за вчинення ДТП в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, що спричинило смерть. Якщо ж жертв буде більше, термін складе 12-15 років (зараз 7 - 12 років).

Трохи більш м'яке покарання пропонує альтернативний законопроект № 6240-1 від фракції "Слуга народу": від 7 до 12 років в'язниці з позбавленням права керувати транспортними засобами на термін 5-7 років у разі ДТП з важким або смертельним результатом.

Третій законопроект № 6240-2 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України Про посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту" пропонує за ДТП, що спричинило смерть або тяжкі тілесні ушкодження саджати винуватця на строк від 5 до 8 років з позбавленням права керувати транспортним засобом на 5 років.

Новини за темою: Комітет Ради з правоохоронної діяльності хоче посилити покарання для водіїв "під кайфом"

Нагадаємо, як повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції НПУ Олексій Білошицький під час засідання комітету з питань правоохоронної діяльності, в Україні за 10 місяців 2021 року сталося понад 150 тис. ДТП. Понад 2,5 тис. людей загинули в цих дорожньо-транспортних пригодах.

Також варто зазначити, що в Україні з 17 березня 2021 року запрацювали нові штрафи для порушників ПДР. Відтак, мінімальний штраф підвищено до 510 гривень. Подібне покарання передбачено за непристебнутий ремінь; відсутність шолома у мотоцикліста; неосвітлений номерний знак; розмову по телефону за кермом без гарнітури; порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону.