Намісник Києво-Печерської Лаври розповів, навіщо освячувати трави в церкві на Трійцю

Фото з відкритих джерел

Відсьогодні в Україні починаються Зелені свята

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло (Лебідь) розповів, навіщо освячувати в церкві на свято Трійці трави і що з ними робити вдома. Трансляцію Зелених свят з Києво-Печерської Лаври веде "Перший Незалежний".

Митрополит привітав усіх православних християн зі святом Святої Трійці і зазначив, що сьогодні, 20 травня, в церквах правлять особливу службу.

"Сьогодні будуть читатися після літургії за вечірнім богослужінням коліноприклонені молитви, тому що від Великодня люди в православній церкві не здійснюють колінопреклоніння. І сьогодні ми будемо просити у Бога милості, щоб Господь зміцнив кожну людину", - зазначив намісник.

Також він нагадав, що сьогодні в православних церквах відбуватиметься освячення трав.

"Тому і буде освячення разом з тим і трав, як ви завжди цікавитеся, які ми зберігаємо вдома. Часто ці трави люди зберігають, і, коли їхні близькі йдуть в потойбічний світ, тобто закінчується їх земне життя, кладуть в подушки. Це робиться так, принаймні, в наших західних регіонах. Це я знаю. Ну, а це в будинку завжди допомагає, тому що воно освячене Духом Святим, дає людям силу і здоров'я в ці дні. Намагаються збирати також трави лікувальні, які мають Божу милість і Божу благодать в нашому житті", - розповів митрополит Павло.

Сьогодні Україна разом з усім православним світом наблизилася до одного з головних християнських свят - Дня Святої Трійці. Він відзначається на 50-й день після Великодня і в 2021 році випадає на 20 Червня.

Команда "Першого Незалежного" традиційно робить своїм глядачам особливий подарунок і проводить ефір, присвячений цьому великому святу. Переглянути його можна за посиланням

Трансляцію богослужіння зі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври можна переглянути тут.