На зниження викидів потрібно 100 млрд євро, - Шмигаль

Урядовий портал

Він зауважив, що останніми роками головним світовим трендом в галузі енергетики стала декарбонізація

Для зниження рівня шкідливих викидів до 35 відсотків від рівня 1990 року Україні необхідно понад 100 млрд євро капітальних інвестицій протягом 10 років. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на 12-му Міжнародному українському енергетичному форумі 14 липня.

Він зауважив, що останніми роками головним світовим трендом в галузі енергетики стала декарбонізація.

"Це дійсно амбітна мета, яка включає в себе перебудову економічної моделі та залучення масштабних інвестицій для модернізації нашої енергетики. Щоб зменшити викиди до 35% від рівня 1990 року, за підрахунками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, нам знадобиться 102 млрд євро капітальних інвестицій протягом 10 років", - зазначив Шмигаль.

Прем’єр-міністр додав, що паралельно із декарбонізацією уряд працює над зменшенням енергоємності економіки, встановленням ринкових правил і справедливих ринків та збільшенням власного видобутку.

Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський підписав указ про збереження та відновлення лісів. Він заявив, що в найближчі три роки в Україні повинні висадити мільярд дерев.