На Закарпатті розбили скелю, щоб розширити трасу Н-09

Тверду скелясту породу розбивали відбійними молоткам

У селі Костилівка Закарпатської області завершили розбирати скелю, щоб розширити дорогу на маршруті Н-09 Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів. Про це повідомляє прес-служба "Укравтодору". 

Ширину проїжджої частини на вказаній ділянці потрібно було привести до належного габариту - 8 метрів. 

"На цій ділянці дорога була завузька й іншого варіанту окрім як лупати скалу – не було, адже з іншого боку дороги проходить залізнична колія. До того ж скеля досить небезпечно нависала над дорогою", - зазначили в "Укравтодорі". 

Новини за темою: "Відкати" під час будівництва доріг становлять 40% і більше, - екс-голова Донецької ОДА

Висота скелі становила 30 метрів а її протяжність сягала 130 метрів. Тверду скелясту породу розбивали відбійними молоткам. Наступний етап робіт – влаштування ровиків поширення, далі – відновлення дорожнього одягу.

Очікується, що найдовший маршрут Закарпаття Н-09 від міста Мукачево до межі з Івано-Франківською областю буде відновлено у 2021 році. Загальна довжина трьох ділянок, які залишаються у роботі, становить 40 км.

Нагадаємо, раніше в "Укравтодорі" заявили, що жодна з доріг Великого будівництва цього року не може стати платною, а будівництво концесійних платних доріг обов’язково передбачає наявність безкоштовної альтернативи.