На території України виявлено 11 варіантів штаму коронавірусу "Дельта", - ІМБГ

Вчені виявили різноманітні варіанти штаму "Дельта", які походять із США, країн Європи та Африки 

Слово і Діло

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (ІМБГ) провели дослідження зразків, взятих у інфікованих на коронавірус із різних регіонів країни, та дійшли висновку, що наразі в Україні цілковито панує Delta-штам коронавірусу. Про це повідомляється на Facebook-сторінці закладу.

Зазначається, що майже у 60% зразків - "материнський" варіант Дельти B.1.617.2 (так званий індійський варіант). Водночас вчені виявили ще 10 інших варіантів штаму "Дельта", які походять із США, Великої Британії та інших країн Європи, а також з Африки. 

"Мутовані варіанти штаму "Дельта" відрізняються критичними змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу в клітині та реактивність імунної системи людини. Тобто вони швидше розповсюджуються. Існуючі вакцини дієві проти цих штамів", - пояснив директор Інституту молекулярної біології і генетики Михайло Тукало та закликав усіх якомога швидше вакцинуватися.

Новини за темою: Штам коронавірусу "Дельта" швидко призводить до тяжкого перебігу хвороби, - Кузін

Нагадаємо, нещодавно експерт ВООЗ з реагування на COVID-19 Марія Ван Керкхове повідомила, що штам "Дельта", який вперше виявили на території Індії, наразі став домінуючим у світі і становить 99% від усіх випадків захворюваності. За її словами, за останні 60 днів по всьому світу штамом "Дельта" інфікувалися майже 900 000 осіб.