На сесії ПАРЄ розглянуть питання переслідування корінних народів у Криму

Фото з відкритих джерел

Парламентарії заслухають щонайменше сім доповідей

Осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відбудеться у Страсбурзі з 27 по 30 вересня 2021 року в змішаному форматі. Серед питань, що розглядатимуться, - політичне переслідування корінних народів у Криму з боку Росії. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ПАРЄ.

Зазначається, що парламентарії заслухають щонайменше сім доповідей і обговорять, серед іншого, гуманітарні наслідки конфлікту між Вірменією та Азербайджаном, ситуацію в Афганістані, посилення міграційного тиску на кордонах Латвії, Литви і Польщі з Білоруссю, а також політичне переслідування корінних народів у Криму з боку Росії.

Як зазначає Крим.Реалії, минулого тижня член української делегації в ПАРЄ, депутат Верховної Ради Рустем Умеров повідомляв, що Україна подала запит на проведення дебатів про Крим. Відповідний лист було направлено на ім'я президента Парламентської Асамблеї Ради Європи Ріка Даймса. Цей запит був відправлений після нової хвилі обшуків, затримань і арештів кримських татар на півострові. Серед заарештованих - кримськотатарський активіст і політик Наріман Джелял. 

Новини за темою: Гуле: Французькі сенатори звернулися до ПАРЄ та ОБСЄ через порушення свободи слова в Україні

Нагадаємо, 18 травня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, що визначає права корінних народів на території країни. Згідно з документом, корінний народ України являє собою автохтонну етнічну спільність, що сформувалася на території країни і є носієм самобутньої мови і культури.