На перший український військовий забіг уже зареєструвалось понад 800 учасників

Фото з відкритих джерел

Захід стартує в неділю, 10 жовтня, в Маріїнському парку столиці

У неділю, 10 жовтня, в Києві вперше стартує український військовий забіг, участь у якому візьмуть чинні та колишні військовослужбовці, ветерани. Підтримають українських побратимів також військові з Литви, Великобританії, Канади, США та Швеції. Про це у Фейсбуці повідомляє прес-служба командування Сил підтримки ЗСУ, передає "Укрінформ".

“На перший Український військовий забіг, що відбудеться вже цієї неділі, 10 жовтня, у Києві наразі зареєстровано понад 800 учасників. Серед них — Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, його заступник Євген Мойсюк, Народний Герой України Павло Чайка, уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко, легендарний спецпризначенець 8-го полку Олександр Дарморос, який у боях на Донбасі втратив зір та має ампутацію нижньої кінцівки”, - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, основою забігу стануть діючі військовослужбовці Збройних Сил України - свої команди на дистанцію 10 км готують усі види та роди військ (сил). Одразу понад 150 військовослужбовців, які виконують завдання в районі проведення операції Об‘єднаних сил, братимуть участь дистанційно.

Підтримати українських братів по зброї своєю участю у забігу вирішили також військовослужбовці з Литви, Великобританії, Канади, США та Швеції.

У прес-службі наголосили, що захід відкритий абсолютно для всіх охочих. За задумом організаторів, забіг має об’єднати людей довкола захисників України й омріяної Перемоги. Ця думка закладена у слоган забігу - “Об’єднані Перемогою!”. Сама ж ідея проведення військового забігу виникла з огляду на популярність подібних заходів за кордоном. Найвідомішим є Марафон морської піхоти у США Marine Corps Marathon, у якому беруть участь також українські військовослужбовці та ветерани.

Український військовий забіг Military Run UA стане унікальною подією, адже на Європейському континенті забіг під егідою армії, що воює, проводиться вперше. “Ми прагнемо бути відкритими, ближчими до людей, яких захищаємо, ризикуючи власним життям. Ми власним прикладом пропагуємо здорові звички, силу духу і тіла, доводимо, що військові здатні об’єднати націю і у відсічі ворогу, і в таких сучасних благородних ініціативах”, - цитує Головнокомандувача прес-служба.

Новини за темою: В Україні оновили Положення про військову службу в ЗСУ: Зеленський підписав указ

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, у Маріїнському парку столиці відбудеться перший військовий забіг.