На Марсі помітили масштабний зсув ґрунту (фото)

ESA

В Європейському космічному агентстві зазначили, що цей зсув, імовірно, стався нещодавно, але точну дату ще доведеться встановити

Європейське космічне агентство (ESA) оприлюднило фото масштабного зсуву ґрунту на Марсі. Апарат ExoMars Trace Gas Orbiter зробив фотографію зсуву та передав її на Землю. Про це повідомляє офіційний сайт ESA.

Зазначається, що ExoMars Trace Gas Orbiter зробив кольорову світлину 5-кілометрового зсуву ґрунту біля краю кратера завширшки 35 км в районі Аеоліс. Фотографія зсуву марсіанського ґрунту була зроблена ще 13 серпня, але європейське агентство опублікувало її лише сьогодні.

В агенстві зазначили, що цей зсув, імовірно, стався нещодавно, але точну дату ще доведеться встановити. Зсуви ґрунту на Марсі, точно так само, як і на Землі бувають різних форм і розмірів.

Раніше повідомлялося, що вертоліт NASA здійснив політ над Марсом на рекордній висоті - понад 12 метрів, або 40 футів. Це був найскладніший політ із десятьма пунктами на маршруті. Вертоліт зміг зробити численні фотографії місцевості в районі, який називається "Підняті хребти" і відомий своїм кам'янистим рельєфом всередині кратера Єзеро.

Також нагадаємо, що NASA розпочало набір добровольців для імітованої місії з життя на Марсі, яка почнеться восени 2022 року. Там планують провести імітовані місії на Марсі, під час яких добровольцям доведеться виживати в наземному симуляторі в умовах, наближених до реальних.