На Київщині предстоятель УПЦ очолив канонізацію священномученика Михайла Под'єльського

УПЦ
На Київщині в Борисполі 23 листопада відбулося прославлення у лику святих священника Михаїла Под'єльського, розстріляного НКВС за сповідання віри. Про це повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на Фейсбук Свято-Покровського собору.
 
Як зазначається, Божественну літургію та канонізацію священномученика звершив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій.
 
Богослужіння пройшло у Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ.
 
 
Як повідомлялося раніше, рішення про канонізацію священника Михаїла Под'єльського Священний Синод УПЦ ухвалив 17 серпня 2021 року.
 
Священник Михаїл Под'єльський народився 21 травня 1878 року у місті Ніжин Чернігівської губернії у сім'ї диякона. Спочатку проходив служіння у Чернігівській єпархії як диякон. У 1925 році був посвячений у сан ієрея і направлений в Прилуцьке благочиння.
 
1930 року вперше затриманий Прилуцьким НКВС. Після звільнення змушений перевестись до села Зазим'я Броварського району. Незважаючи на тиск місцевої радянської влади на новому місці служіння, активно продовжував виконувати свої пастирські обов'язки, відмовлявся закривати церкву, здійснював для місцевих мешканців церковні обряди та таїнства.
 
19 листопада 1937 року було виписано ордер на арешт отця Михаїла за звинуваченням у "антирадянській агітації". Згідно з протоколами, на допиті отець Михаїл поводився спокійно, заперечуючи всі висунуті звинувачення. Трійка при Київському облуправлінні НКВС 20 листопада присудила розстріл з конфіскацією майна.
 
27 листопада рівно о 24.00 вирок привели у дію. Про це свідчить акт розстрілу. Тіло, як і більшість інших розстріляних, відвезли до Биківнянського лісу.