На кордонах з Білоруссю перевірятимуть автобусні станції та вокзали, – МВС

Фото з відкритих джерел

У МВС організували роботу координаційних штабів, зокрема, об’єднали центральний та обласний рівень

У прикордонних з Білоруссю населених пунктах через міграційну кризу будуть перевіряти автобусні станції та вокзали. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін. 24 листопада він вилетів на інспекцію кордонів, "щоб побачити, як відбувається їхнє укріплення". Про це пише "Суспільне".

"У рамках спецоперації "Полісся", яка розпочалася учора ввечері, ми нарощуємо сили для охорони та захисту українського кордону задля стримування порушників режиму перетину державного кордону. Вилетів сьогодні на інспекцію наших кордонів, щоб побачити, як відбувається його укріплення", – написав він у Фейсбук.

У МВС, за його словами, організували роботу координаційних штабів, зокрема, об’єднали центральний та обласний рівень. На районному ж рівні було утворено координаційні групи управління – тобто, все, щоб керувати спецоперацією було простіше та ефективніше, а обмін інформацією відбувався миттєво у разі будь-якого "міграційного цунамі".

Як уточнив Єнін, у відомстві продовжують працювати за планом, раніше наміченим міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським — зокрема, для патрулювання і моніторингу застосовуються авіація, безпілотники та інші технічні засоби спостереження.

За його даними, наразі вже прибуває посилення кордону у 8 500 військовослужбовців.

Щодо питання захисту кордонів України вже почалися тактичні відпрацювання та взаємодії, поінформував Єнін.

"Будь-яка чисельність та кількість додаткових підрозділів, які посилюють наші україно-білоруські кордони, – під грифом "Секретно". Але після інспекції можу точно сказати, що прикордонні наряди посилено розгортають контрольні пости. Ми контролюємо основні шляхи, які ведуть до кордону", – повідомив він.

Новини за темою: Білорусь використовує мігрантів як "біологічну зброю", - Резніков

Нагадаємо, Україна на кордоні з Білоруссю розпочала спеціальну прикордонну операцію "Полісся". Вона координується Державною прикордонною службою України та проводиться спільно з силами Національної гвардії, Національної поліції, ЗСУ та іншими задіяними резервами.

На Житомирщині охороняти прикордонні райони будуть додаткові наряди поліції. Відповідне рішення було прийнято в рамках спеціальної операції з посилення рубежу з Республікою Білорусь.

Варто окремо зазначити, що Кабінет міністрів України додатково виділив на облаштування кордону з Білоруссю 175 млн гривень.