Митрополит Павло озвучив порядок денний з'їзду чернецтва України

Митрополит Павло Скріншот із відео

На З'їзді чернецтва Української православної церкви, який відбудеться 15 липня у Свято-Успенській Почаївській лаврі, будуть прийняті звернення до президента, прем'єр-міністра і глави МВС. Про це повідомив митрополит Павло на брифінгу в суботу, 10 липня.

"З'їзд чернецтва України сьогодні вкрай необхідний. На ньому планується обговорити нагальні питання внутрішнього характеру і в той же час будуть прийняті звернення до президента, прем'єр-міністра, глави МВС у зв'язку з тим, що виникають моменти в житті, які не відповідають статуту монастиря. І є інші питання, які державні мужі, окремо, не сама держава, а державні мужі, – ігнорують", – зазначив він.

За словами митрополита Павла, також буде прийнято звернення до міністра юстиції. "Ми звертаємося до міністра юстиції, тому що ігнорують закони, не реєструють нові монастирі, не реєструють нових намісників і ігуменів, тому що багато хто помер....і коли немає перереєстрації - монастир паралізований, не може вести фінансову діяльність…

Звернулися до глави МВС Арсена Авакова ... щоб коли є якісь посягання з боку молодчиків або бандитські набіги ... щоб коли ми звертаємося, вони допомагали. Вони завжди нам допомагали і допомагають до сьогоднішнього дня в цих негараздах, які, на жаль, в нашому суспільстві є", – розповів він.

До прем'єр-міністра України буде прийнято звернення щодо тарифів на ЖКП.

"Звертаємося до прем'єр-міністра України, тому що піднімають тарифи, в різних регіонах це робиться протизаконно. І ми не є прибутковою організацією, у нас немає прибутку – на свічках і просфорах далеко не піднімешся. І те що сьогодні відключають в деяких регіонах світло і газ – ми звернулися, щоб ми платили тарифи як платить населення, а не як економічні структури промисловості.

До уряду у нас буде таке звернення, що ми громадяни своєї країни, що не можуть нас перереєструвати, тому що ми церква з тисячолітньою історією. І я не боюся цього, я не російський, не турок, я – руський або як сьогодні ми говоримо, українці. Чомусь вірмени, євреї не бояться називати себе своїми іменами. І ми будемо звертатися, що держава не має право порушувати Конституцію. Ми громадяни своєї країни і я не хочу, щоб мною, як рабом колись, торгували. Я маю свої традиції, свою історію, я людина радянського часу і знаю, як це все було, як навішуються ярлики. І сьогодні я не хотів би, щоб наша країна мала якісь негативні поняття в суспільстві. Тому що ми всі громадяни України і якщо комусь прийде в голову нас перейменовувати - це неможливо", – розповів митрополит Павло.

Крім того, на з'їзді будуть підніматися питання про те, що ченцям потрібно закінчувати навчальні духовні заклади.