МОЗ занепокоєне коефіцієнтом виявлення COVID-випадків в Україні

Ігор Кузін Цензор.нет

Україна повинна утримувати цей показник на рівні 3%

Міністерство охорони здоров'я України занепокоєне коефіцієнтом виявлення випадків коронавірусу, який у критичному стані. Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, повідомляє "Ліга.net".

"Серед багатьох показників, які в нас використовують у рамках адаптивного карантину, є один, який викликає найбільше занепокоєння, - коефіцієнт виявлення випадків інфікування. Зараз він є критичним", - повідомив Кузін.

Він додав, що Україна повинна утримувати цей показник на рівні 3%.

"Але зараз лише 3 із 25 регіонів можуть утримувати його на цій позначці. Більшість регіонів уже перейшла позначку в 3%, ми поступово наближаємося до 5%", - сказав Ігор Кузін.

У цих регіонах, найімовірніше, ситуація погіршуватиметься і треба забезпечувати доволі жорсткий контроль за відслідковуванням контактних випадків.

Новини за темою: На Закарпатті мають намір ввести жовтий рівень епіднебезпеки через зростання захворювань на коронавірус

Нагадаємо, в Україні за минулу добу, 13 вересня, лабораторно підтвердили 3332 випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Також напередодні 1404 особи одужали. При цьому за добу зафіксували 97 летальних випадків, спричинених ускладненнями COVID-19. За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (412), Харківській (260), Львівській (241), Одеській (232) та Луганській (214) областях.

Слід зазначити, що у шести областях України епідемічні показники не відповідають зеленій зоні, адже кількість госпіталізованих перевищує норму.