МОЗ вивчає можливість використання камер відеофіксації моніторингу дотримання епідемічних вимог, - Кузін

Ігор Кузін Цензор.нет

Під час впровадження пілотного проекту відеофіксації жодна особа не буде ідентифікована

Заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Ігор Кузін на прес-конференції в Києві у понеділок заявив, що Міністерство охорони здоров'я України вивчає можливість використання камер відеофіксації для моніторингу дотримання протиепідемічних вимог. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Йдеться про використання спеціального програмного забезпечення, яке не дає змоги ідентифікувати особу, проте дає змогу протягом декількох годин видати фінальні цифри, скільки було порушень дистанції, маскового режиму і таких речей, які підлягають моніторингу", - сказав Кузін.

Новини за темою: На дорогах України встановлять ще 220 камер фотовідеофіксації: Де та коли

За його словами, під час впровадження пілотного проекту відеофіксації жодна особа не буде ідентифікована.

"Тут ключове те, що під час цього пілотного проекту не буде ідентифіковано жодну особу і відповідно не застосовуватимуться жодні штрафні санкції. У свою чергу Міністерство охорони здоров'я отримуватиме інформацію про загальний відсоток дотримання протиепідемічних вимог. Якщо результат нас влаштовуватиме, то проект пошириться й на інші області країни", - сказав Кузін.

Він зазначив, що проект ініційований ВООЗ і наразі перебуває на фінальній стадії розробки.

"Наразі відбувається етап фінальної біоетичної експертизи, і якщо вона видасть нам позитивний висновок, то ми можемо перейти до початку цього проекту", - сказав Кузін.

Раніше головний санлікар повідомив, що в Україні смертність від COVID-19 за тиждень зросла на 22%. Кузін підкреслив, що в Україні наразі спостерігається стрімке поширення коронавірусної хвороби.