МОЗ відтерміновує повну відмову від паперових лікарняних

Нова орієнтовна дата переходу – 1 жовтня

Оновилися причини непрацездатності в е-лікарняних Фото з відкритих джерел

Повний перехід з паперових лікарняних на електронні, який мав відбутися з 1 вересня 2021 року, у Міністерстві охорони здоров’я планують перенести. Про це повідомив прес-секретар Міністерства охорони здоров'я Роман Борщ, пише "Суспільне"

Прес-секрретар МОЗ повідомив, що наразі ще не всі лікарі опанували систему.

"Із трьох тисяч закладів, які можуть визначати непрацездатність, цифрову систему опанували трохи більше двох тисяч", - зазначив Борщ.

Причини у МОЗ пообіцяли прокоментувати згодом. Попередньо кажуть, що не всі лікарі мають доступ до комунікацій. Водночас Борщ наголосив, що вже понад дві тисячі медзакладів можуть видавати електронні довідки.

"Зараз понад дві тисячі закладів можуть формувати електронні лікарняні. Передбачений повний перехід з 1 вересня, але зважаючи на те, що є окремі відомчі лікарні – ті, що в глибинках, яким треба трохи більше часу, – зараз юстується наказ, який продовжить цей перехідний період до жовтня", – сказав Борщ.

Тобто наразі вже можна оформляти лікарняні в електронному форматі, але деякий час медзаклади ще зможуть видавати і паперові листки непрацездатності.

Новини за темою: В е-лікарняних оновили причини непрацездатності. Перелік

Нагадаємо, у Пенсійному фонді України закликали перевірити інформацію в реєстрі застрахованих осіб фонду, оскільки через можливі помилки або відсутність даних неможливо буде отримати електронний листок непрацездатності.