МОЗ: Україна має близько шести мільйонів доз вакцини CoronaVac

Щеплення вакциною CoronaVac дозволяє подорожувати до 50 країн світу

Китайська вакцина CoronaVac компанії Sinovac Biotech

Shutterstock

На даний момент понад 2 млн українців щепилися вакциною CoronaVac. Наразі країна має близько 6 млн доз цієї вакцини. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

"На початок жовтня понад 2 млн українців щепилися вакциною CoronaVac. Наразі країна має близько 6 млн доз цієї вакцини. Вона доступна у центрах масової вакцинації, пунктах щеплень, нею вакцинують мобільні бригади", - йдеться у повідомленні.

В МОЗ зазначають, що вакцина проти COVID-19 CoronaVac, яку розробила китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech, - це інактивована вакцина, яка містить у своєму складі неактивний, “вбитий” вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет.

CoronaVac схвалена ВООЗ для екстреного використання і застосовується у 40 країнах, таких як Китай, Туреччина, Аргентина, Бразилія, Мексика, Індонезія, Казахстан, Вірменія, Грузія тощо.

Згідно з результатами чилійського дослідження, проведеного в лютому-квітні 2021 року, ефективність Coronavac/Sinovac становить 65,9% у запобіганні захворюванню на COVID-19 (штами “Альфа” та “Гамма”), 87,5% у запобіганні госпіталізації та 86,3% у запобіганні смерті від ковіду.

Новини за темою: В Україні за добу вакцинували від коронавірусу понад 127 тисяч осіб

Крім того, вакцина довела свою ефективність у запобіганні госпіталізації та смерті внаслідок захворювання, викликаного штамом “Дельта”. Дослідження серед мешканців Китаю віком 18–59 років виявили, що дві дози вакцини мали ефективність у 59% відсотків проти симптоматичного захворювання на COVID-19, 70,2% проти середньої форми тяжкості захворювання і 100% проти тяжких випадків.

Дослідження серед 43,8 тис. людей віком від 70 років у бразильському штаті Сан-Паулу засвідчили, що ефективність Coronavac/Sinovac проти симптоматичної хвороби, викликаної штамом “Гамма”, становила 46,8%, ефективність у запобіганні госпіталізації була 55,5%, проти смерті – 61,2%. При цьому для вікової групи 70-74 роки ефективність проти симптоматичної хвороби становила 59%, проти госпіталізації – 77,6%, а проти смерті – 83,9%. Чим старші були піддослідні, тим нижчою була ефективність.

У МОЗ наголошують, що щеплення вакциною CoronaVac дозволяє подорожувати до 50 країн світу, зокрема до Австрії, Іспанії, Греції, Фінляндії, Швеції, Нідерландів тощо.

Нагадаємо, наприкінці вересня Україна отримала 159 тисяч доз вакцини CoronaVac у рамках COVAX.