МОЗ розпочало раптові перевірки працівників шкільних їдалень

Виявлені носії інфекцій будуть відсторонені від роботи на час лікування й до повного одужання

Фото з відкритих джерел

Міністерство охорони здоров’я з 11 жовтня розпочало раптові перевірки працівників шкільних їдалень на наявність стафілококу. Таких заходів вжили через спалахи гострих кишкових інфекцій у цьому навчального році. Про це повідомили у прес-службі МОЗ.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, виявлені носії інфекцій будуть відсторонені від роботи на час лікування й до повного одужання.

"У поточному навчальному році в закладах освіти вже зафіксували резонансні спалахи гострих кишкових інфекцій. Це відбулося через порушення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм – люди, які готували їжу в школах, були носіями золотистого стафілокока", - заявив Ляшко.

Новини за темою: Знайдено причину масового отруєння у школі в Хмельницькому: У працівників харчоблоку виявили золотистий стафілокок

Саме тому, за словами Ляшка, у МОЗ вирішили запровадити додатковий контроль.

"Це дозволить нам побачити реальну картину того, що відбувається з безпекою в системі шкільного харчування", - додав Ляшко.

Також він зауважив, що раптові перевірки допоможуть з’ясувати, чи відбуваються насправді медичні огляди, які мають проходити працівники харчоблоків. Або ж це просто формальність.

Нагадаємо, нещодавно за фактом отруєння дітей у одному з навчальних закладів Хмельницького слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 статті 325 Кримінального кодексу України "Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням".