МОЗ планує проводити ревакцинацію від коронавірусу через рік

В Україні триває вакцинація проти коронавірусу Фото з відкритих джерел

Головний санлікар зауважив, що буде можна міняти вакцини при повторній вакцинації

Повторне щеплення українців проти коронавірусу робитимуть через рік після проходження повного курсу вакцинації. Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю BBC.

"Поки ми не робимо бустерну дозу (допоміжну дозу вакцини до двох обов'язкових, – ред.). Зараз наша основна стратегія - це ревакцинація через рік", - сказав Кузін.

За його словами, немає  достовірних статей у наукових журналах та офіційних позицій міжнародних організацій, що бустерна доза є рекомендованою чи буде обов'язковою.

Водночас головний санлікар зауважив, що міняти вакцини при повторній вакцинації буде можна, проте поки що рекомендацій немає.

"Скоріше за все, наприкінці вересня ми отримаємо нові дані про ефективність бустерної дози. Стратегії про ревакцинацію будуть розглядатися також пізніше", – додав  Кузін.

Новини за темою: У МОЗ спрогнозували, коли в Україні можуть закінчитися охочі щеплюватись від COVID-19

Нагадаємо, раніше у МОЗ розповіли, що в Україні близько 14% дорослих вакцинували проти коронавірусу першою дозою. Вакцинованого населення недостатньо для формування колективного імунітету.

Водночас міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко припустив, що люди з сертифікатами COVID-вакцинації зможуть відвідувати публічні місця навіть у разі локдауну.