МОЗ оприлюднило рейтинг COVID-вакцин для подорожей

Лідером серед протиковідних вакцин, щеплення якими дає змогу подорожувати до різних країн без ПЛР-тестів, аналізів на антиген чи самоізоляції, є AstraZeneca

Вакцина проти коронавірусу AstraZeneca Фото з відкритих джерел

Найбільше країн – 140 – визнають для подорожей COVID-вакцину AstraZeneca європейського та корейського виробництва. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я у Facebook.

Згідно з повідомленням, лідером серед протиковідних вакцин, щеплення якими дає змогу подорожувати до різних країн без ПЛР-тестів, аналізів на антиген чи самоізоляції, є AstraZeneca. Цю вакцину європейського та корейського виробництва визнають більш як 140 країн світу, а індійського виробництва AstraZeneca/Covishield – у 60 країнах. 

Друге місце посідає мРНК-вакцина Comirnaty/Pfizer, яку визнає понад 120 країн світу. Третя сходинка дісталась вакцині Moderna, яка визнана у більш ніж 80 країнах. Четверту позицію посідає CoronaVac/Sіnovac, яку приймають у майже 50 країнах.

"Слід пам’ятати, що навіть, якщо країна визнає документи про щеплення певною вакциною, це не означає, що вони автоматично дають вам право в’їзду на її територію. Кожна держава індивідуально встановлює вимоги до перетину своїх кордонів залежно від епідеміологічної ситуації як усередині самої країни, так і в країні, з якої прямує подорожній. Ці вимоги можуть змінюватися", - попередили у відомстві.

Новини за темою: Албанія вводить нові вимоги для в'їзду з 6 вересня

Нагадаємо, Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про виключення США і ще 5 країн зі списку країн, громадяни яких можуть подорожувати до країн блоку без додаткових обмежень, пов’язаних з коронавірусом.