Молчанов про виробництво вакцини від COVID-19: Влада лише зараз прийшла до того, про що Медведчук домовився в жовтні 2020 року

Фото з відкритих джерел
Чинна влада буквально кілька тижнів тому зрозуміла, що для вакцинації населення від коронавірусної інфекції непогано було б використовувати вакцину, вироблену хоча б за ліцензією, але на українських підприємствах. Таку думку в ефірі "Першого Незалежного" озвучив політолог Кирило Молчанов.

"До того, що пропонував голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук ще в жовтні минулого року, влада прийшла лише зараз. Виникає питання, чи піднімав президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном питання виробництва за ліцензією того ж препарату Pfizer. Чому б цій компанії не надати технологію виробництва вакцини Україні, якщо ми партнери і союзники США? Однак, є впевненість, що в цьому питанні з боку США буде відмова. Навряд чи вони захочуть ділитися своїми напрацюваннями", - переконаний експерт.

На думку Молчанова, якби в Україні було власне виробництво вакцини від коронавірусу, з'явилася б і можливість скласти чіткий план вакцинації населення.

"А коли нам щось привезли, щось не довезли, та ж Індія заявила, що поставки вакцини відкладаються... У підсумку, Україна бігає по світу з простягнутою рукою, вигукуючи "Дайте нам хоч щось". Це - шлях в нікуди. Мінімум три-чотири підприємства є в Україні, здатні випускати вакцину за ліцензією", - заявив політолог.

Політичний експерт пояснив також, чому українська влада не погодилася на реалізацію домовленостей щодо вакцини "Супутник V", досягнутих Віктором Медведчуком під час його візиту до Москви.

"Потужності для виробництва подібної вакцини в Україні реально існують, але владі на момент домовленостей Медведчука щодо вакцини було невигідно, щоб ОПЗЖ перехопила у неї ініціативу в плані угод про це. Потім главу МОЗ Максима Степанова викликали в посольство США в Києві, щоб сказати, що в Україні ніяких російських вакцин бути не повинно. А на створення власної вакцини Україні доведеться витратити мільярди доларів", - резюмував Кирило Молчанов.