Міністерство освіти готує аудит шкіл на предмет дотримання вимог безбар'єрності

Фото з відкритих джерел

На безбар'єрність проінспектують також і державні установи

Міністерство освіти готує аудит шкіл на предмет дотримання вимог безбар'єрності. Таке рішення ухвалено в рамках Стратегії щодо безбар'єрності з планом дій до 2030 року. Також на безбар'єрність проінспектують державні установи. Про це повідомила перша леді Олена Зеленська в інтерв'ю виданню "Кореспондент", повідомляє "Суспільне".

"Ми тільки на початку нашого шляху, це точно. Але шлях розпочато, і це вже добре. У вересні 2020 року президент підписав указ "Про протидію гендерному та сімейному насильству". Це великий крок для всіх структур, які у цій сфері задіяні. Там є план дій. І вони звітуватимуть. Це важливо", — розповіла Зеленська.

За її словами, створена велика стратегія щодо безбар'єрності із планом дій до 2030 року. До реалізації стратегії долучилася "широка група зацікавлених осіб": представники державних органів влади, громадські активісти. На дотримання правил безбар'єрності перевірять українські підручники й школи.

Безбар'єрність — це забезпечення рівних прав та можливостей для всіх, і зокрема тих, хто відчуває на собі наявні в суспільстві обмеження.

"Вже у 2021 році реалізовуватимуться 250 перших проектів у різних сферах", — зазначила перша леді.

Зеленська додала, що один з елементів реалізації стратегії — це створення альбому безбар'єрних рішень, який вийде наступного року. У документі у вигляді візуальних рекомендацій та правил державних будівельних норм будуть закріплені норми про те, як створювати безбар'єрні простори: "Ми підписали меморандум про безбар'єрність з десятьма великими компаніями українськими й іноземними. До них приєднується все більше і більше компаній. Вже пройшов аудит безбар'єрності в Міністерстві закордонних справ. Вони зараз починають ремонтні роботи. Пройшов аудит безбар'єрності в Офісі президента — ми повинні показувати приклад. Потихеньку починається його реконструкція, будівлю неможливо закрити всю повністю на ремонт".

Новини за темою: Оновлена програма, менше навантаження і нове меню у їдальнях: Реформа Нової української школи у дії

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ щодо соціальних гарантій для ветеранів війни та сімей загиблих військових.