Міненерго: Україну включать у процес сертифікації "Північного потоку - 2"

Міністерство енергетики України

Україна стане активним учасником процесу сертифікації не лише політично, а й юридично

Україна стане активним учасником сертифікації "Північного потоку - 2". Про це стало відомо під час онлайн-зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з єврокомісаром з питань енергетики Кадрі Сімсон, повідомляє прес-служба Міненерго, передає "Кореспондент.нет".

Під час зустрічі сторони обговорили питання сертифікації газопроводу "Північний потік - 2", безпеки постачання газу до Європи, можливі варіанти зменшення впливу енергетичної кризи на європейський регіон.

"Єврокомісія готова консультуватися з Україною у процесі підготовки висновку Комісії щодо проекту рішення Федерального мережевого агентства Німеччини Bundesnetzagentur про сертифікацію "Північного потоку - 2"", - заявила Сімсон.

Тобто Україна стане активним учасником процесу сертифікації не лише політично, а й юридично.

Також зазначається, що Україна візьме участь у "групі ризику", створеній відповідно до Регламенту про безпеку поставок, до якої входять лише держави-члени ЄС.

Метою засідання цієї групи стануть консультації щодо стану енергетичної безпеки в Україні, вироблення спільних рішень та взаємодопомога разом із європейськими країнами у кризових ситуаціях, наголосили у Міненерго.

"Приєднання України до підготовки висновку Комісії із сертифікації "Північного потоку - 2" та "групи ризику" підтверджує, що наша держава є рівноправним партнером Європи у сфері енергетики. У нас є якісна експертиза у сфері транспортування газу, оперування великими обсягами газу та розуміння того, як Росія може порушувати європейські правила. Тому залучення України до європейських процесів забезпечення енергетичної безпеки буде вигідним і для України, і для Європи", - зазначив Герман Галущенко.

Новини за темою: МЗС України закликає Німеччину і США перейти до конкретних дій через "Північний потік-2"

Нагадаємо, напередодні в німецькому уряді заявили, що запуск "Північного потоку - 2" може відбутися навесні 2022 року. На терміни запуску російського газопроводу може вплинути рішення німецького регулятора про призупинення процесу сертифікації.

Нещодавно федеральне мережеве агентство Німеччини тимчасово зупинило процес сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як оператора російського газопроводу "Північний потік - 2". Причиною стало те, що оператор Nord Stream 2 повинен мати відповідну законам ФРН організаційну форму.