Менш ніж за два місці на кордоні України виявили понад 1100 недійсних COVID-сертифікатів, - ДПСУ

фото з відкритих джерел

Лише минулої доби прикордонники направили 13 повідомлень про підроблені сертифікати

З 21 серпня поточного року українські прикордонники виявили більш ніж 1100 недійсних COVID-сертифікатів. Про це повідомляє прес-центр Державної прикордонної служби України.

"Від початку застосування SafeBorder прикордонники вже перевірили більше ніж 450 тисяч цифрових COVID-сертифікатів під час оформлення громадян на в’їзд в Україну та виявили серед них понад 1100 недійсних. Частина з недійсних документів мали ознаки підробок. Лише минулої доби прикордонники направили 13 повідомлень до підрозділів поліції по факту виявлення ознак кримінальних правопорушень за підроблення таких документів, а протягом останнього тижня співробітники Держприкордонслужби виявили майже 80 підробок", - повідомили прикордонники.

Новини за темою: Українців будуть штрафувати або ув’язнювати до 8 років за підробку COVID-сертифікатів

Прикордонники перевіряють QR-код на сертифікатах за допомогою електронного пристрою з програмним забезпеченням SafeBorder від Мінцифри. До мережі цифрових сертифікатів підключено понад 40 країн.

Нагадаємо, в Україні готується законодавчий акт про посилення відповідальності за підробку медичних документів. Серед таких документів – свідоцтво про вакцинацію, а також довідки про протипоказання до щеплення.

Раніше головний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомляв, що за підробку сертифіката про вакцинацію лікарю загрожує до двох років позбавлення волі. Також медика можуть позбавити права займатися медичною діяльністю. 

Згодом в Україні винесли перший вирок лікарю за підробку COVID-сертифікатів. Медик з Павлограда має заплатити 34 000 гривень штрафу і не зможе цілий рік працювати за фахом.