Медична реформа в дії: Держава не вміє контролювати кошти, які йдуть на лікування українців, – журналіст Куксін

Телеканал ZIK

Часто гроші проходять повз бюджет, коли сімейні лікарі, уклавши угоди з пацієнтами, ідуть в декрет

Ще пів року тому було проведено аудит виконання першої ланки медреформи, висновками якого є те, що Національна служба здоров’я, яка є розпорядником державних коштів, не вміє ними адекватно розпоряджатися.

Про це в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK  заявив журналіст Євген Куксін.

[media type="video" position="1"]

Відповідаючи на питання ведучого, чому українські медсестри на піку епідемії коронавірусу отримують мізерні зарплати, або їм взагалі їх не виплачують, Євген Куксін зазначив, що така ситуація в медичній сфері виникла через реформу, яка зараз в дії.

Окрім цього, зазначив журналіст, проблеми виникають і на рівні розподілу коштів Національною службою здоров’я.

"Був проведений аудит виконання першої ланки реформи. Як виявилось, держава не вміє контролювати кошти, які йдуть на лікування українців. Тому що лікарі першої ланки, так звані сімейні лікарі, вони укладають декларації з пацієнтами, іноді навіть більше, ніж потрібно, і з’явилася така тенденція, що лікарі, уклавши 100-200-300 декларацій, ідуть в декрет, а гроші продовжують отримувати за пацієнта. І це мільйони гривень, які сплачує держава. Вони проходять повз бюджет. Це один зі способів, де можна було знайти гроші, яких не вистачає", – зауважив Євген Куксін.

Журналіст додав, що попри проведення аудиту і відповідних висновків, держава ніяк не відреагувала на проблеми, які виникли на першому етапі медреформи.   

"Нацслужба здоров’я, яка є розпорядником державних коштів, не вміє ними адекватно розпоряджатися. Це було підтверджено аудитом, який був проведений. Його було проведено ще пів року тому. Але чи є якась реакція – жодної! Ось відповідь на питання, куди діваються ці гроші", – прокоментував гість ток-шоу.

Нагадаємо, напередодні Верховна Рада ухвалила закон про державний бюджет на 2021 рік. Доходи держбюджету передбачені в сумі 1 092 083,3 млн гривень, що на 6,9% (на 70 031,4 млн гривень) більше, ніж у 2020 році. Більш детально читайте за посиланням.

Як заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, Верховна Рада не погодилася подвоїти витрати на медицину у 2021 році. Міністерство охорони здоров'я запропонувало нараховувати медпрацівникам зарплату за аналогією з працівниками прокуратури.

Раніше голова парламенту Дмитро Разумков заявляв, що брак фінансування медицини хочуть покрити зі спецфонду.